Щорічно, 20 лютого, українське суспільство відзначає День пам’яті Героїв Небесної Сотні. «Герої не вмирають!» – саме цими словами Україна проводжала в останню путь своїх синів і дочок. Тих, хто загинув за свою країну, за свій народ, захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України.

За цю перемогу заплачено велику ціну – понад сто життів. Їх назвали Небесною Сотнею – героїв, які загинули в Києві на Майдані, на вулицях Грушевського та Інститутській. Кожен заплатив за свої переконання найвищу ціну – життя. І для нас є святим обов’язком гідно вшанувати героїв, щоб ми пам’ятали, хто і за що загинув.

Уперше Небесною сотнею полеглихучасниківакцій протесту назвала поетеса Тетяна Домашенко у вірші «Небесна сотня воїнів Майдану», який вона написала 21 лютого 2014 року.

Пам’ятний день встановлено указом Президента України

 П. Порошенка 11 лютого 2015 року з метою увічнення великої людської, громадянської і національної відваги та самовідданості, сили духу і стійкості громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави, гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції гідності (листопад 2013 року — лютий 2014 року), захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України.

Сумний список Небесної Сотні відкрився 22 січня 2014 року, коли від вогнепальних поранень під час сутичок у центрі столиці загинули активісти Майдану Сергій Нігоян та Михайло Жизневський. Того ж дня в лісіпідКиєвомбулознайденотілозіслідамитортурактивістаЮріяВербицького. До 18 лютого 2014 року вженалічувалось 9 загиблих. З 18 по 20 лютого на Майданізагинулонайбільше людей – 78 осіб, після 20 лютого – ще 20. Усі вони увійшли до меморіалуборців за українськунезалежність – до Небесної Сотні.105 Героям НебесноїСотні посмертно присвоєно звання Герой України, а троєіноземців – громадянинБілорусі Михайло Жизневський та громадяниГрузії Зураб Хурція і Давид Кіпіані – посмертно нагороджені орденами ГероївНебесноїСотні.

Злочинний режим було повалено! Революція перемогла. В України з’явився шанс на гідне життя! Але нам довелося брати зброю в руки, гуртуватися, щоб відстояти незалежність України, боронити рідну землю від ворога! Герої не вмирають!

    За матеріалами інтернет-джерел