Усі заклади освіти міста долучилися до Всеукраїнської кампанії «16 днів проти насильства», яка проходила з 25 листопада до 10 грудня. Було організовано та проведено тематичні уроки, заняття, бесіди, флешмоби, зустрічі з правоохоронцями, батьками, а для маленьких – конкурси, ігри, квести. Заходи, направлені на створення дружніх відносин у дитячих колективах, подолання булінгу, виховання толерантності, попередженню жорстокого поводження з дітьми, захисту своїх прав, формування нетерпимого ставлення до насильства.

У вересні – грудні 2022 року реалізовано міський проєкт  «Психологічна допомога для дітей, батьків, педагогів»,  створено 5 відеороликів, в яких практичні психологи закладів дошкільної освіти надають практичні поради як подолати виклики сьогодення, створити дружню атмосферу в дитячому колективі, попередити домашнє насильство тощо.

9 грудня на базі  Славутицького ЗЗСО №4 практичним психологом О. Жовнір проведено тренінг «Діти і війна: техніки зцілення» для практичних психологів та вчителів початкових класів ЗЗСО міста, під час якого учасники здобули практичні вміння, обмінялися досвідом, отримали позитивні емоції.

В ЗДО №1 «Калинка» проведено: акцію «Долоні не для биття», тематичні заняття «Права дитини» на прикладах казкових героїв, тематичні конкурси малюнків, складено Порадники для батьків «10 ідей виховання без крику» та вихователів «Робота з агресивними дітьми», організовано перегляд та обговорення відеоролику « Насильство – це злочин» для педагогів.

У ЗДО «Центр розвитку дитини»: квест-гра «Ми дружні хлопці та дівчата», пальчиковий театр «Давайте жити дружно» за мотивами казки «Теремок», заняття з елементами казкотерапії «Країна друзів», творча робота «Долонька до долоньки», тренінг з педагогічним колективом «Вчимося розуміти дітей», виготовлено буклети для батьків «Дитяча агресія:  робити батькам?», «Виховання без насилля».

У ЗДО№4 «Марите» вихователі та психолог провели ігри «Оціни вчинок», «Добре-погано»,«Сім’я», заняття «Хоч дитина я мала, але маю вже права»,«Знай свої права й обов’язки, дитино!». Діти виготовляли аплікацію «Квітка прав дитини», читали казки, переглядали та обговорювали мультфільми. Психолог закладу проводила консультації для дітей, батьків, педагогів.

У ЗДО№5 «Джерельце» практичний психолог організувала з дітьми середнього дошкільного віку гру «Кожна дитина має право», малюки з цікавістю розглянули малюнки, відповіли на запитання. А з дітьми групи старшого дошкільного віку  провела бесіду «Долоньки – не для биття!» та разом створили колаж. Дошкільнятам дуже сподобалось обводити та розмальовувати свої долоньки. Діти згадували  називали різні варіанти – а для чого ж людині долоньки? Відповіді дітей були щирими та наповнені добротою, наприклад: обіймати маму, триматися за руки з друзями, дарувати подарунки, малювати фарбами, грати з іграшками, складати лего, готувати їжу, тримати банан чи яблуко, складати речі, гладити кошеня та інше.  Діти усвідомили, що краще долоньками чинити добро, а не робити боляче.

Цікавими у ЗДО №6 «Крунк» були такі заходи: виставка малюнків «Доброта врятує світ», «круглий стіл» для педагогічних працівників «Попередження насильства в сім’ї», інтегровані заняття «Моя подружка найкраща», «Я маю право бути вільним і жити у вільній країні», «Щасливе та безтурботне дитинство», «Тепло і затишок нам дарує мамина хустка», розвага в басейні «Подорож у країну Ввічливості та Добра».

У ЗДО №8 «Теремок» – центр Софії Русової проведено заняття «Моя добра долонька», виготовлено пам’ятки для батьків. Практичний психолог провела для дітей старшого дошкільного віку заняття «Квітка радості» та бесіду «Хто справжній друг?».

У Славутицькому ЗЗСО №1 кожен день акції проходив під тематичним гаслом. Заслуговують на увагу тематичні години спілкування «Допоможи тому, хто цього потребує», «Добре там жити, де вміють дружити», зустрічі з волонтерами міста.

Поспілкуватися з учнями Славутицького ЗЗСО№2 завітали інспектор сектору ювенальної превенції капітан  Байова Л.В., яка провела бесіду у 8 класі “Я маю право на життя без насильства”; прокурор Младеневич  З. О. зустрілася із 11-класниками, вели розмову ” Скажи насильству Ні!”. Учні початкової школи взяли участь в акції “Листи щастя”, прослухали інформаційну  хвилинку “Великі права маленької дитини”. Практичний психолог провела тренінгове заняття “Модель здорової школи”.

У Славутицькому ЗЗСО №3 акція проходили інформативно, насичено, цікаво. Для профілактики проявів насилля було проведено зустріч 6-А,Б класів з інспектором сектору ювенальної превенції. Соціальним педагогом проведено виховну годину «Мій улюблений світ без насильства». Інтерактивне заняття «Не допускай насилля над ближнім» пройшло в11 класі. Учні початкових класів переглядали та обговорювали відеоролики «Мій світ без жорстокості», «Зіпсоване яблуко», відбулися тематичні ранкові зустрічі. Виготолено буклети з учнями 9-Б класу «Молодь за здоровий спосіб життя» ,проведено тренінг для 8-Б класу «Розвиток культур толерантності сучасної молоді».

У Славутицькому ЗЗСО №4 проведено бесіди, години спілкування  «Друже, знай свої права». Відбулася зустріч із працівниками Національної поліції, оформлено інформаційний стенд «Ні насильству!», виготовлено і поширено брошуру «СТОП насильство!»

У Славутицькому ліцеї підготували відео-проєкти «Ми проти насильства!», «Я знаю свої права», просвітницьку бесіду з елементами тренінгу «Живи вільно», веб-квест «Ми – різні, але всі ми –рівні!».

Інформація про заходи щодо запобігання та протидії насильства висвітлена на сайтах закладів освіти.

Валентина ЗАІКІНА