З непохитною вірою в перемогу України та усвідомленням руйнівних наслідків війни цьогорічний Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек відбувся під гаслом «У нас єдина мета – Україна свята, нездоланна ніким і ніколи!»

З 1 по 31 жовтня 2022 року в бібліотеках закладів загальної середньої освіти міста проведені заходи, метою яких було є виховання громадянина-патріота, розширення кола пізнавальних інтересів користувачів про Україну, залучення нових читачів до бібліотеки, виховання читацької культури, рекламування та створення позитивного іміджу бібліотеки.У рамках місячника проведено чимало цікавих змістовних заходів, які спрямовані на формування національно-патріотичної освіти, відродження історичної пам’яті народу, становлення національної свідомості, виховання гідності й патріотизму, популяризація української книги, розвитку творчого та інтелектуального потенціалу дітей. Цікавими були форми заходів: паркан думок, поетичний флешмоб, екскурсія-знайомство, рольова гра, фотоколаж, патріотична тусовка, виставка-пошана, виставка-вернісаж тощо.

Креативним підходом відзначилися бібліотекарі всіх закладів, а відеоролики Юлії Дубини та Ніни Ремез направлено до Державної науково-педагогічної бібліотеки України імені В. О. Сухомлинського.

Щоб передати біль, тривогу, турботу за державу, її незалежність в бібліотеці Славутицького ЗЗСО№4 (бібліотекар Н. Бахметова)на честь Героїв та захисників України, які навчалися у закладі, створено куточок пам’яті «У полум’ї боїв за Україну».

В умовах дистанційного навчання бібліотекар Славутицького ЗЗСО№2  Ірина Ковальчук підготувала відео-матеріали, конкурси, презентації та розмістила їх на веб-сайті закладу, у вайбер-групах класів. Запросила учнів 6 та 8 класів до участі у «Грі в бібліотекаря».

У бібліотеці Славутицького ліцею проведено три тематичні тижні: «Моя незламна Україна», «Україна. Книга. Бібліотека» та «Натхненне слово про рідний край», заходи яких спрямовані на виховання почуття патріотизму, формування національної свідомості, любові до рідної землі, готовності до праці й захисту Вітчизни.

Цікавим для учнів Славутицького ЗЗСО№1 було  створення лепбуку «Моя країна – Україна», урок-практикум з арт-терапії «малювання пальчиком» за темою «Калина- символ України» тощо.

Всі заклади поширювали інформацію про проведені акції на вебсайтах, сторінках соціальних мереж.

Кожен з нас має робити надалі все, аби наблизити час Перемоги, час Миру. Ми, Українці – вільний і незламний народ, який ніхто не зможе поставити на коліна, тим більше майбутнє нашої країни – нашу молодь!