З 1 по 31 жовтня 2021 року в рамках Міжнародного місячника шкільних бібліотек у всіх закладах загальної середньої освіти міста проходив Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек під гаслом «Краєзнавство в шкільній бібліотеці: нові традиції та цінності». Метою акції є розкриття потенційних можливостей шкільної бібліотеки, популяризація книгочитання серед школярів, розвиток інтересу до краєзнавства, висвітлення кращих практик роботи бібліотекарів закладів освіти.

Учасники освітнього процесу долучилися до проведення заходів, які сприяли поглибленню пізнавального інтересу учнів до рідного краю, виховання у них поваги і шанобливого ставлення до його історії і традицій, пробудженню почуття національної свідомості, любові та поваги до своєї Батьківщини.

Відповідно до складеного плану місячника у шкільних бібліотеках проведено заходи та узагальнено його матеріали. Інформація розміщена на веб-сайтах закладів. Креативним підходом відзначилися бібліотекарі ззсо № 2,3,4 (Любов Таран, Юлія Дубина, Надія Бахметова). Цікавими були форми заходів: краєзнавчий променад, паркан думок, поетичний флешмоб, відеозвернення. Заслуговують на увагу такі матеріали:

  1. Славутицький заклад загальної середньої освіти №1:
  1. Славутицький заклад загальної середньої освіти №2:

–  методична розробка бібліотечного уроку «Одягнімо вишиванки, друже, як одвічний предків талісман….» (додаток 2)  (бібліотекар Любов Таран та залучені особи).

  1. Славутицький заклад загальної середньої освіти №3:

– фоторяд рольової гри для учнів початкових класів «Я – бібліотекар»;

 – відеопривітання до Дня захисників і захисниць України ( бібліотекар Юлія Дубина) https://slavschool3.e-schools.info/news/208059 (перехід на офіційну сторінку закладу у Facebook )

  1. Славутицький заклад загальної середньої освіти №4:

– соціальний відеоролик «Майбутнє рідного краю в твоїх руках» (Таїсія Шубіна, лідер учнівського самоврядування ДСО «Шкільний світ») https://slavbibl4.at.ua/news/socialno_ekologichnij_videorolik_majbutne_ridnogo_kraju_v_tvojikh_rukakh/2021-10-29-390;

– флешмоб «Про природу тихим словом» (учні та батьки початкових класів ззсо №4)https://slavbibl4.at.ua/news/fleshmob_pro_prirodu_tikhim_slovom/2021-10-25-386;

– спецвипуск газети «PARADOx» (бібліотекар Надія Бахметова)

https://slavbibl4.at.ua/news/vseukrajinskij_misjachnik_shkilnikh_bibliotek_na_storinkakh_gazeti_paradox/2021-11-03-391

  1. Славутицький ліцей:

–  краєзнавча тусовка «Україна починається з тебе» https://sliceum.blogspot.com/;

– книжкова експозиція «Фотопросушка» https://sliceum.blogspot.com/   (бібліотекар Наталія Каменщикова)