У неділю 21 лютого 2021 року в Україні відзначався Міжнародний день рідної мови. Головним напрямом відзначення цього свята є привернення уваги світової громадськості до збереження й розвитку лінгвістичного розмаїття, а також зміцнення ролі рідної мови як важливого чинника культурної самобутності.

Україна забезпечує необхідні умови для утвердження державності української мови, вільного розвитку всіх національних мов на своїй території, стимулює вивчення мов міжнародного спілкування та Європейського Союзу.

Формами відзначення Міжнародного дня рідної мови можуть бути загальношкільні диктанти національної єдності, відкриті уроки, виховні години, галереї стіннівок мовного спрямування, книжково-ілюстративні виставки, інсценізації та інші форми позакласної діяльності на вибір педагогів закладів загальної середньої освіти.

Славутицький заклад загальної  середньої освіти № 1 присвятив Міжнародному дню рідної мови вікторину «Подорож океаном рідної мови» у 6-А класі, інтелектуальну гру «Дивовижі України» у 7-А класі. Учні 10-Б класу підготували колаж «Сім причин пишатися Україною». Члени шкільної самоврядної організації «Республіка учнівського управління школою» (РУУШ) підготували відеосюжет «Україна очима дітей».

22 лютого учні Славутицького закладу загальної середньої освіти № 2 завітають до загальноміського інформаційно-бібліотечного центру на екскурсію «Читаємо українською».

У Славутицькому закладі загальної середньої освіти № 3 з 22 лютого стартуватиме декада словесності та мистецтва, яка триватиме до 05 березня. В рамках декади 22 лютого відбудеться вікторина «Мово українська, гордосте моя» у 4-Б класі, 23 лютого – у 5-А та 5-Б класах проходитиме віртуальна подорож «Вивчайте та любіть рідну мову». До 25 лютого учні закладу візьмуть участь у Всеукраїнському фестивалі-конкурсі учнівської та студентської творчості імені Марії Фішер-Слиж «Змагаймось за нове життя!», присвяченому Лесі Українці.

Славутицький заклад загальної середньої освіти № 4 присвятив Міжнародному дню рідної мови флеш-моб «Причасти мене розмовою рідною мовою», під час якого відбувалося читання улюблених поезій.

Словесники Славутицького ліцею провели вікторину до Дня рідної мови «Найрозумніший» у 22 групі, інтелектуальну вікторину «Знавці української мови та літератури» у 41 та 43 групах, мовну вікторину «Ніжна мова калинова – знань нових міцна основа» у 21 та 33 групах, а також залучили ліцеїстів до участі у Всеукраїнському конкурсі «Лайфхаки української мови». Цей конкурс започаткували засновники освітнього Інтернет-проєкту «На урок». Доступ до завдань конкурсу відкритий з 16 лютого до 15 березня. Умови проведення дозволяють учителю української словесності залучати усіх учнів класу, виявляти прогалини у знаннях та працювати над помилками.

Міжнародний день рідної мови — це день, який відзначають щороку 21 лютого, починаючи з 2000 року. Про «підтримку мовного та культурного різноманіття та багатомовності» було оголошено на ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО, що проходила 26 жовтня — 17 листопада 1999 року в Парижі.

О.М. Мандровний, спеціаліст І категорії управління освіти і науки